Trial Court Judges

To select multiple judge types, simply hold the control (Ctrl) key while clicking the desired judge types. To view all judges, please select all judge types.

Name County District
M. Wyatt Burk
  • Bedford County
  • Lincoln County
  • Marshall County
  • Moore County
  • 17
Clara W. Byrd
  • Jackson County
  • Macon County
  • Smith County
  • Trousdale County
  • Wilson County
  • 15
John "Cam" Cameron
  • Bledsoe County
  • Franklin County
  • Grundy County
  • Marion County
  • Rhea County
  • Sequatchie County
  • 12
M. Nichole Cantrell
  • Anderson County
  • 7
Bobby Carter
  • Coffee County
  • 14
Cynthia Chappell
  • Davidson County
  • 20
Tony A. Childress
  • Dyer County
  • Lake County
  • 29
Carol J. Chumney
  • Shelby County
  • 30
Lee V. Coffee
  • Shelby County
  • 30
William C. Cole
  • Fayette County
  • Hardeman County
  • Lauderdale County
  • McNairy County
  • Tipton County
  • 25
Michael Collins
  • Jackson County
  • Macon County
  • Smith County
  • Trousdale County
  • Wilson County
  • 15
Suzanne Sweet Cook
  • Carter County
  • Johnson County
  • Unicoi County
  • Washington County
  • 1
James B. Cox
  • Bedford County
  • Lincoln County
  • Marshall County
  • Moore County
  • 17
Chris Craft
  • Shelby County
  • 30
Kasey Culbreath
  • Fayette County
  • Hardeman County
  • Lauderdale County
  • McNairy County
  • Tipton County
  • 25
Angelita Blackshear Dalton
  • Davidson County
  • 20
Damita Dandridge
  • Shelby County
  • 30
Ben Dean
  • Montgomery County
  • Robertson County
  • 19
Sandra N.C. Donaghy
  • Bradley County
  • McMinn County
  • Monroe County
  • Polk County
  • 10
Steve R. Dozier
  • Davidson County
  • 20
David R. Duggan
  • Blount County
  • 5
John F. Dugger
  • Greene County
  • Hamblen County
  • Hancock County
  • Hawkins County
  • 3
Mike Dumitru
  • Hamilton County
  • 11
Forest A. Durard, Jr.
  • Bedford County
  • Lincoln County
  • Marshall County
  • Moore County
  • 17
Jennifer Fitzgerald
  • Shelby County
  • 30